MÜHENDİSLİK HİZMETLERİAcaren Mühendislik

İçerisinde yer aldığı sektörde uzman deneyimine sahip mühendisleri ile kaliteli projeler üretmeyi amaçlamıştır. Bu amaç doğrultusunda, şirketimiz Makina Mühendisliği alanında Proje, Kontrollük ve Danışmanlık hizmetinde deneyimli mühendisler ve teknik personel ile gerekli teknolojik donanımlar ve lisanslı tasarım yazılımlarıyla hizmet vermektedir.
Şirketimizin kalite anlayışı, ulusal ve uluslararası teknik standart, yönetmelik ve şartnamelere uygun, ekonomik, uygulanabilir ve işletmelerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek Makina Mühendisliği Proje, Kontrollük ve Danışmanlık hizmetlerini hedeflenen süreler içerisinde tamamlamak ve müşteriye sunmaktır.

 

 

 

Mühendislik Hizmetleri

Mühendislik alanında şirketimizin amacı almış olduğu işleri sadece proje bazında bırakmayıp, anahtar teslimi olarak yapmak ve işi zamanında, sözleşme şartlarına ve teknik zorunluluklara uygun olarak teslim etmektir. Günümüz iş dünyasına uygun olarak, sadece işin yapılmasını esas almayıp, hizmet sektörünün en önemli konularından biri olan müşteri memnuniyetini sağlamak ve referanslar sayesinde iş hacmimizi ve memnun müşteri portföyümüzü sürekli olarak yükseltmek hedefindeyiz.
ACAREN Mühendislik ve Enerji kendini daha yolun başında görmektedir ve katetmek zorunda olunan uzun yolun farkındadır. Her türlü tecrübenin bizi ileriki zamanlarda en doğru ve hatasız hale getireceğine tüm çalışanlarıyla inanmakta ve bu doğrultuda çalışmaktadır.

 

 

 

Enerji Kimlik Belgesi Hazırlama

Enerji Verimliliği kapsamında yeni binalarda zorunlu hale gelen Enerji Kimlik Belgelerini Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yetkili Uzmanlarımız aracılığıyla hazırlarız.
Hazırlanan Belgenin Projeye ve mevcut binaya uygunluğu, uzmanların bu konuda ki iş disiplinine bağlı olması nedeniyle, Binanızın doğru enerji sınıfında yer almasını tespit etmek bizim işimizdir.
Hazırlanacak Enerji Sınıfı Belgesi sizlere Bina Projenizdeki eksik hususları var ise gösterecek, aydınlatıcı niteliğe sahip olacak ve gelecek vizyonu adına sizlere yön verecektir.

 

 

 

Proje Yönetimi

Projenizin zamanında ve uygun bütçe ile hazırlanması öncelikle hedefimizdir. Makine Mühendisliği ilgi alanına giren her türlü konuda projelendirme hizmeti verilmektedir. Uzman mühendislerimiz taleplerinize göre projeleri hazırlamakta ve uygulama projelerini müşterilerine vermektedir.
Şirket yönetimi gerekmesi halinde özelliği olan projelerde gerekli uzman kuruluşlardan ve Üniversitelerin ilgili birimlerinden danışmanlık hizmeti de alabilmektedir.

 

 

 

Proje Danışmanlığı

Hizmetimiz ile Özellikle fizibilite çalışmaları ve proje planlama aşamalarında müşterinin teknik ve finansal açıdan yönlendirilmesi, seçeneklerin değerlendirilmesi, tekliflerin karşılaştırılması ve uygun çözümlerin seçilmesinde yardımcı olmaktayız. Proje çıktılarımızın geliştirilmesine yönelik teknoloji uygulamalarına odaklanmış bulunmaktayız.
Şirketimiz Makine Mühendisleri Odası ve Üniversiteler gibi kurumların hazırlamış olduğu eğitim seminerlerine katılarak sektör yakından takip etmektedir.

 

 

 

İhale Danışmanlığı

Kamu ihalelerine yönelik çalışmalarımız ile ihaleye hazırlanan veya kazanan firmalara teklif hazırlama, proje okuma, ihale dosyası hazırlama konularında hizmetler verirken, İhale sonrasında hakkediş hazırlama, uygulama sahasında kontrollük hizmetleri ile işin şartnamelere uygun yapıldığının yerinde incelenmesi konularında danışmanlık hizmetleri vermektedir.

 

 

Hizmet Verdiğimiz Başlıca Konular

 

 

SIHHİ TESİSAT

Temiz su ve Pis su Sistemi
Arıtma Sistemleri
Endüstriyel Mutfak ve Çamaşırhane Sistemleri
Modüler Paslanmaz ve Galvaniz Su Depoları, Hidroforlar
Bahçe Sulama Sistemleri
Pis Su Kuyu Sistemleri

 

 

ISITMA TESİSATI

Kazan dairesi kurulumu
Kalorifer Kazanları
Boyler ve Akümülasyon Kullanım Suyu Sistemleri
Yerden Isıtma Sistemleri
Brülör Tesisatı Sistemleri
Konvektör Sistemleri
Radyant Sistemleri

ISITMA TESİSATI

Hava Soğutmalı Su Soğutma Grupları Sistemleri
Soğutma Kuleleri Sistemleri
Soğutma Tesisatları Pompa Grupları
Roof Top Paket Tip Soğutma Üniteleri

 

 

HAVALANDIRMA TESİSATI

Hijyenik Havalandırma Sistemleri
Isı Geri Kazanımlı Havalandırma Sistemleri
Duman Tahliye Sistemleri
Davlumbaz Havalandırma Sistemleri
Merdiven Basınçlandırma Sistemleri

KLİMA TESİSATI

Split Klima Sistemleri
Multisplit Klima Sistemleri
VRV/VRF Klima Sistemleri
Isı Pompası Sistemleri

 

 

YANGIN TESİSATI

Sprinkler Söndürme Sistemleri
Davlumbaz Söndürme Sistemleri
Gazlı Söndürme Sistemleri
Kuru Söndürme Sistemleri
Hidrant Sistemleri

MEKANİK OTOMASYON

MCC/DCC Panoları
Kazan Dairesi Otomasyonu
Klima Santrali Otomasyonları
Mod/Bus Haberleşme Sistemleri
Akıllı Bina Mekanik Otomasyon Sistemleri
Hastane Otomasyon Sistemleri

DOĞALGAZ TESİSATI

Bina İçi Tesisat Projelendirme ve Uygulama Hizmeti
ENERJİ KİMLİK BELGESİ HAZIRLAMA